Zastosowanie profili do LED

profile ledProfile do LED są stosowane do oświetlania witryn, schodów, wnęk, jak i również wnętrz szaf. Wśród nich wyróżnia się profile do LED całkowicie transparentne i mleczne. Ponad to można je nabyć w kolorach typu: szary, beżowy, biały itp. Ponad to profil do taśm LED wykonany z aluminium, działający na zasadzie radiatora odprowadza ciepło z taśmy LED.

Dzięki temu nie ulega ona przegrzaniu. Dlatego tak istotną rolę odgrywają właśnie profile do LED. Światła LED, używane jako dekoracje mebli na przykład, dodają uroku i wnoszą światło do naszego życia przez tak niewiele. Jednakże należy pamiętać o wyborze dobrego profilu do LED. Przeszukując internet można natrafić na różne strony sklepów oferujące tego typu gadżety. Profile do LED często przyjmują formę wklęsłe listwy z umiejscowionymi we wnętrzu diodami.

To wszystko okryte jest matową osłoną, zazwyczaj wykonaną z pleksi. Ma ona funkcję: estetyczną, zabezpieczającą i zmieniającą kolor. Ponad to LED-ówki to świetna inwestycja dla wszelkich biur, jak i domów mieszkalnych. Nie musimy się również martwić o to, że produkty nie spełnią naszych oczekiwań; na rynku znajdziemy bowiem profile wodoodporne, którym nie groźna jest woda. Kiedy jednak już zdecydujemy się na zakup całego LED zestawu, należy pamiętać o jego właściwym zamontowaniu w wybranym przez siebie miejscu.

W pierwszej kolejności należy odpowiednio zamontować profil. Po zamontowaniu należy go przemyć benzyną ekstrakcyjną, żeby trwale wkleić pasek LED. Następnie należy odpowiednio zainstalować klosz, wciskając go delikatnie w profil LED. Na koniec wysuwamy zaślepki po obu stronach profilu i gotowe. Możemy cieszyć się LED-ówkami.

2 Komentarze

  • Naprawdę profile Led nadają mieszkaniu niebywały urok. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu przez mojego projektanta oświetlenia dekoracyjnego zwanego akcentowym wyszło coś naprawę fantastycznego. Mieszkanie nabrało uroku taśmy zamontowane w profilach Led tak akcentują i podkreślają nowoczesny charakter mojego mieszkania.

  • By jak najlepiej dobrać profile LED do naszych potrzeb, warto poradzić się specjalisty.

Dodaj komentarz