Moduły LED, gdzie są stosowane?

moduły ledW dobie cyfryzacji i rozwoju techniki, w zaskakująco szybkim tempie zmienia się ilość oraz jakość oferowanych nam produktów. Jeszcze kilka lat temu oświetlanie na przykład banerów reklamowych, odbywało się za pośrednictwem halogenów. W domu używaliśmy zwykłych żarówek z żarnikiem, ewentualnie żarówek energooszczędnych.

Nikt z nas wówczas nie domyślał się, że przyszłość to światła LED, które mają obecnie ogromne zastosowanie. Znajdziemy je przede wszystkim w żarówkach, które oświetlają nasze mieszkania czy domy, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Obecnie diody LED, stosowane są w telewizorach, telefonach komórkowych, w komputerach czy nawet w samochodach.

Jednak w naszym dzisiejszym tematem jest zagadnieniem są moduły ledowe. Moduły takie zazwyczaj składają się w z kilku diod led i mają za zadanie precyzyjne oświetlenie dane punktu. Tak jak wspomniałem na początku, oświetla się nimi na przykład banery reklamowe, ale także drogi, wejścia do domów itp. Ich głównymi zaletami są małe gabaryty, znikomy pobór prądu, a także możliwość precyzyjnego dobrania barwy światła.

Obecnie na rynku wiodącym producentem modułów ledowych, jest firma Samsung. Oczywiście jest to firma znana głównie z produkcji telefonów komórkowych, oraz telewizorów, ale jak wspominałem, systemy LED stosowane są także w tym segmencie rynku. Firma Samsung wykorzystując swoje doświadczenie, stworzyła moduł najwyższej jakości, który bardzo wyprzedza konkurencje pod względem technicznym.

Moduł Samsung ma bardzo dobrze dopracowany system doboru barwy światła, przez co oświetlona przez niego powierzchnia jest wyrazista i szczegółowa. Reasumując, diody i moduły ledowe, maja bardzo szerokie zastosowanie i jestem pewny, że w niedalekiej przyszłości znajdą kolejne zastosowanie.

Dodaj komentarz