Leczenie kanałowe

Dbanie o zęby jest nie tylko dbaniem o ich ładny wygląd, aby uśmiech zawsze wygląd jak z reklam. Jest to także dbanie o ogólne zdrowie naszego organizmu. Regularne kontrole u dentysty, przynajmniej raz na pół roku są podstawą. Pozwala to na szybką naprawę ubytków oraz wyleczenie zębów. Nie jest to szczególnie bolesne, gdyż badanie trwa szybko i często kończy się brakiem konieczności leczenia, gdy starannie dbamy o zęby.

leczenie kanałoweWystarczy kilka minut uzupełnienia ubytków, aby znów cieszyć się zdrowymi zębami. Pozwala to uniknąć poważniejszych dziur i konieczności przesiadywania na fotelu dentystycznym zbyt długo. Jak widać, są tutaj same plusy. Gorzej, gdy zaniedbamy wizyty u stomatologa. Dłuższe przerwy w doglądaniu stanu uzębienia mogą prowadzić do jego uszkodzenia. Wtedy leczenie jest o wiele dłuższe i boleśniejsze, przy użyciu większych wierteł. Nie obędzie się ono bez znieczulenia. Jednak gdy zepsucie pójdzie już naprawdę głęboko, może dość do tego, że ząb obumrze. Trzeba wtedy podjąć poważniejsze kroki. W takim wypadku pomoc może leczenie kanałowe pod mikroskopem (więcej na: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/). Jest to poważny zabieg, który stosowany jest w kompletnie beznadziejnych przypadkach.

W dodatku trzeba stosować się do specjalnych zaleceń, jakie wystosuje nam nasz dentysta. Nie jest to łatwe, aczkolwiek jeśli zaniedbuje się wizyty jest to konsekwencja tych czynów. Może dopiero ten zabieg potrafi zmotywować do większych starań. Nowoczesne narzędzia oraz znieczulenie oczywiście sprawiają, że zabieg staje się bardziej komfortowy dla pacjenta oraz bardziej do zniesienia.

Dodaj komentarz