Krótkie i chwytliwe filmiki reklamowe

Obok reklamy pisanej, obrazkowej, dźwiękowej, najbardziej popularną stała się reklama wizualna. Filmy reklamowe są krótkie, można nazwać je nawet spotami reklamowymi, ale za to bardzo chwytliwe i treściwe. W jednej chwili filmy reklamowe mogą sprawić, że ukazany w nich produkt potrafi zaciekawić i zaintrygować, a przede wszystkim dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Filmy promocyjne tak samo jak filmy reklamowe wykonane są dzisiaj w świetnej jakości przy użyciu super nowoczesnej technologii, ale to nie to sprawia, że są skuteczne. Ważniejszy jest ciekawy przekaz, wyreżyserowanie krótkiej reklamy w ciekawy, kreatywny sposób, co sprawia, że odbiorcy potrafią pokazywać daną reklamę własnym znajomym, np. udostępniając im link do filmu reklamowego, a jeśli filmy reklamowe są tak chętnie oglądane, to świadczy o nich, że zostały wykonane perfekcyjnie.

youtube a filmy reklamoweNa YouTube znajdziemy m.in. filmy reklamowe tworzone przez Grandfox Kraków – http://grandfox.pl/filmy-reklamowe/

Warto w tym miejscu zastanowić się dlaczego filmy reklamowe potrafią być ciekawe. Otóż dzięki kreatywności osób pracujących w danych agencjach reklamowych czy studiach filmowych zajmujących się produkcją filmową reklam, wykonane przez nich filmy reklamowe łatwo zapadają w pamięć i bardzo zaciekawiają odbiorcę. Na celu mają przede wszystkim zwiększyć sprzedaż danego produktu czy danych usług, ale w taki sposób by o firmie mówiło się pozytywnie. Konkurencja na rynku reklamowym jest przeogromna, ponieważ każdy chce produkt klienta wykreować w jak najlepszym świetle i zdobyć zaufanie i współpracę z daną firmą na dłuższy czas, co zaowocuje powstaniem wielu interesujących filmów reklamowych.

Znane są także filmy korporacyjne, to prawdziwa wizytówka danej firmy. W takich filmach często występują pracownicy a nie aktorzy i rzecz dzieje się w naturalnym środowisku danej firmy czy korporacji. Dobrze zrobiony film korporacyjny to wzbudzenie zaufania u klientów czy kontrahentów danej korporacji. Filmy korporacyjne mogą czy nawet powinny być wykonane w kilku wersjach językowych. Zawsze mają na celu pokazanie jak najlepszego wizerunku całego przedsiębiorstwa. Taki rodzaj filmu to bardzo dobra promocja nie produktu czy usługi, a samej firmy. Pokazuje jak firma działa, jakie są w niej warunki i jak pracują jej pracownicy.

Dodaj komentarz