Dieta – słowo cud

Masz w planach zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wiesz od czego zacząć? Próbujesz znaleźć motywację, ale z czasem wszystkie uciekają. Lato mija, przychodzi zima, a Ty ze wstydem kryjesz swoją figurę pod grubym swetrem. Czas z tym zerwać. Nie czekaj do ostatniej chwili, gdyż każdy moment na zastosowanie diety i podjęcie aktywności fizycznej jest dobry. Pamiętaj jednak, że najlepiej wybrać trening osobisty, który ułoży dla Ciebie wykwalifikowany trener. On też może zająć się Twoim planem żywienia.

Odchudzanie to proces, na który składa się wiele zasad – elementów. Zanim zaczniesz się do nich stosować, warto je przeanalizować. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiednia dieta, zanim jednak przejdziemy do omawiania tego zagadnienia, zwróćmy uwagę na reguły, bez których dieta nie znajdzie żadnego zastosowania.

Silna wola i wiara w siebie są niezwykle ważne. Najlepiej, aby znaleźć odpowiednią motywację, postawić sobie konkretny cel i dążyć do jego osiągnięcia. Bez przestrzegania reguł i odpowiedniej zachęty, a tę zagwarantuje trener personalny, trudno będzie nam uzyskać pożądane efekty. Bardzo ważne jest picie dużych ilości wody naturalnej i niegazowanej. Powinniśmy pić około 2 litrów wody, by utrzymać odpowiednią ilość wody w organizmie. Nie można zaniedbywać snu – odpowiednia ilość snu (około 7-8 godzin) sprawia, że hormon odpowiedzialny za wzrost apetytu zachowuje właściwy poziom. Brak snu powoduje, że jesteśmy głodni.

logo centrum treningowego fitnow krakowTrener osobisty w Krakowie? Zobacz ofertę centrum treningowego FitNOW.pl klikając w ich logo znajdujące się obok.

Niemniej ważny jest ruch. Bez ćwiczeń i aktywnego trybu życia trudno o zrzucenie kilogramów. Ruch w każdej postaci jest dobry dla naszego zdrowia. Obecnie mamy szeroki wachlarz możliwości: joga, gry zespołowe, rower, bieg – co, kto lubi, byle by się ruszać. Najbardziej efektywne będą zajęcia takie jak trening personalny, bowiem zapewniający go nam trener to specjalista, który ułoży plan ćwiczeń i będzie nas wspierał i kontrolował podczas zajęć, dzięki czemu będziemy ćwiczyć wyjątkowo efektywnie i skutecznie, otrzymując satysfakcjonujące rezultaty.

Dieta nierozerwalnie wiąże się z procesem odchudzania. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka zasad związanych z samym odżywianiem się. Ważne, by wcielić w życie zdrowe nawyki żywieniowe, które w dużym stopniu ułatwią nam utrzymać nasza dietę oraz osiągnąć pożądane rezultaty. Przy tym uzyskamy energię, potrzebną do codziennych aktywności.

Dodaj komentarz