Co zrobić aby rośliny lepiej rosły?

nawozy do roślinWielu z nas prowadzi przydomowe ogródki czy też jest właścicielem ogródka działkowego. Wkładamy w nie wiele czasu i serca. Niestety bywa tak, że mimo naszych najszczerszych chęci plony okazują się być mizerne. Dzieje się tak dlatego, że z biegiem lat ziemia się wyjaławia. Rośliny nie mają skąd czerpać niezbędnych do wzrostu oraz owocowania składników mineralnych. Dlatego zalecane są nawozy do roślin.

Nawozy najczęściej możemy kupić pod postacią płynnych preparatów lub pod postacią sypką. Możemy je stosować wiosną, latem oraz jesienią. Zimą gleba odpoczywa. Stosując nawozy trzeba ściśle przestrzegać wskazań na opakowaniu, przede wszystkim dotyczy to nawozów mineralnych. Ich przedawkowanie grozi przesoleniem ziemi, co przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

Odpowiednie nawożenie naszych roślin pozwoli nam się w pełni cieszyć ogrodnictwem. Rośliny dobrze odżywione obficiej owocują, szybciej wzrastają, są odporne na choroby. Rynek ogrodniczy jest pełen produktów, które mają nawozić nasze ogródki. Mamy do wyboru produkty mineralne, uniwersalne czy też specjalistyczne. Na szczególną uwagę zasługują nawozy firmy Advanced Nutriens. W ich ofercie znajdziemy gamę produktów ekologicznych.

Mowa tu o produktach BioBizz, w których skład nie wchodzą żadne substancje chemiczne. Są to produkty, które bazują między innymi na ekstrakcie z buraków cukrowych. Wybierając produkt, który będziemy stosować w naszym ogródku, dobrze czytajmy skład oraz przeznaczenie. Nie każdy preparat będzie się nadawał do naszych upraw. Musimy też wiedzieć jakich składników powinniśmy dostarczyć najwięcej.

Dodaj komentarz