Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

Szykowanie wyprawki dla dziecka to jedna z najlepszych rzeczy zarówno dla przyszłych rodziców, jak i dla całej rodziny. Kupowanie małych ciuszków, bucików co coś co sprawia radość każdej kobiecie, nie zależnie od tego czy jest mamą, babcią czy ciocią.

W sklepach dostępnych jest miliony produktów dla niemowlaków. Są to zabawki, kocyki, smoczki czy buteleczki. Wszystko w przeróżnych kolorach i kształtach. Ostatnio modny stał się kokon dla niemowlaka. Każda matka zastanawia się co robić, żeby jej maluch przespał spokojnie całą noc. Często martwimy się wsłuchując w każdy oddech dziecka czy na pewno wszystko jest w porządku. To normalne, że gdy mamy w domu internet, szukamy informacji jak powinien wyglądać prawidłowy sen dziecka i każde odstępstwo nas martwi. Jednak najlepiej podchodzić do wszystkiego z dystansem i nie mierzyć kątomierzem kąta nachylenia główki czy ułożenia rączki. Szukając w internecie rozwiązania na spokojny sen dziecka można trafić na informacje o wspomnianym wcześniej kokonie. Jest to taki mały „ponton”, w którym układa się dziecko na noc.

Niemowlak ma w nim swoją małą, wygodną przestrzeń. Możemy wtedy spać razem z naszym maluchem bez obaw, o to ze go zgnieciemy, bo przecież jest taki malutki. Kokon świetnie też nadaje się do karmienia dziecka. Kolejnym ważnym aspektem jest dobór kołderki czy też kocyka dla niemowlaka. Na rynku dostępnych jest setki wzorów, i kolorów. Ważna jest jednak przede wszystkim jakość materiału i wypełnienia z którego wykonane jest przykrycie. Powinno być ono antyalergiczne, tak by nie podrażniało delikatnej skóry malucha. Kiedy mamy już pełną wyprawkę pozostaje nam tylko dbanie o prawidłowy rozwój i wychowanie tego brzdąca. A to już nie jest takie proste, bo o ile za wszystko inne możemy zapłacić, to tu liczy się nasz czas, podejście, dużo cierpliwości i miłości.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | SzwalniaSnów.pl

Dodaj komentarz